Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Tajniki masażu gua sha - najważniejsze informacje

Tajniki masażu gua sha - najważniejsze informacje

2023-01-04

Na czym polega masaż gua sha? Jakie korzyści przynosi i w jaki sposób go wykonywać, by uzyskać najlepsze efekty? Poznaj najważniejsze informacje!

Skąd się wziął masaż gua sha?

Masaż twarzy Gua Sha ma swoje korzenie w kulturze Dalekiego Wschodu i jest silnie związany z rozwojem chińskiej filozofii i medycyny. Technika ta była popularna już w XIV wieku w medycynie chińskiej, ale dopiero w XX wieku stała się bardziej znana poza Chinami. Nazwa Gua Sha pochodzi od sposobu wykonywania tego masażu, a słowa "gua" i "sha" oznaczają odpowiednio skrobanie i zaczerwienienie. Choć ta nazwa upraszcza sposób wykonywania masażu, pokazuje jego dwie najbardziej charakterystyczne cechy nawiązujące do techniki masażu.

Jakie korzyści daje masaż gua sha?

Gua Sha to skuteczna metoda pielęgnacyjna, którą warto wprowadzić do swojej rutyny. Masaż gua sha twarzy przeprowadzany jest za pomocą specjalistycznego narzędzia - płytki gua sha wykonanej z kamienia. Kamienie Gua Sha są wyjątkowym narzędziem, które poprawiają kondycję skóry na szyi i twarzy, działają przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco. Są to gładkie kamienie w kształcie nieregularnego serca, dzięki któremu łatwiej można dopasować dany bok kamienia do strefy twarzy. Regularne stosowanie tej techniki pomoże nadać twarzy nowy kształt i poprawia owal twarzy. Masaż gua sha zmniejsza napięcie mięśni, pobudza krążenie oraz przepływ limfy, co sprawia, że skutecznie zmniejsza opuchliznę i pozytywnie wpływa na dotlenienie skóry. Technika masażu gua sha zwiększa elastyczność skóry, a po regularnym stosowania występuje widoczna poprawa napięcia skóry i poprawa kolorytu skóry. To jeden z najlepszych naturalnych sposobów na efekt liftingu - oczywiście przy regularnym stosowaniu. Regularny masaż kamieniem gua sha pomaga na zmarszczki mimiczne (w tym lwią zmarszczkę), pomaga zniwelować widoczny drugi podbródek czy nawet podnieść opadającą powiekę lub delikatnie poprawić kształt nosa.

Ciekawostka W niektórych kulturach uważa się również, że masaż gua sha może pomóc w leczeniu chorób układu oddechowego, chorób serca i niektórych chorób skóry. Należy jednak pamiętać, że masaż gua sha nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości i nie zastąpi tradycyjnego leczenia medycznego. Przed rozpoczęciem masażu gua sha zaleca się skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w dziedzinie masażu.

Kamień gua sha - jaki wybrać?

Kamienie Gua Sha posiadają również wiele innych właściwości, takich jak przyspieszanie procesów naprawczych w organizmie i gojenie ran, poprawianie krążenia oraz umożliwienie odprężenia. Kamienie naturalne są wykorzystywane w pielęgnacji skóry od wieków i każdy z nich ma swoje unikalne właściwości. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów kamienia gua sha - może być wykonany z różnych kamieni (np. kwarcu, jadeitu, agatu czy marmuru), może być różnej wielkości i różnić się sposobem wyprofilowania kształtów. By znaleźć swój idealny kamień, warto przetestować kilka modeli płytki gua sha, tak by znaleźć ten najbardziej dopasowany do twarzy. Jednym z bardziej popularnych materiałów na kamień gua sha jest różowy kwarc, który dobrze trzyma chłód. Płytka gua sha z różowego kwarcu ma też dodatkowe właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, dzięki czemu kwarcowy kamień Gua Sha może pomóc w zapobieganiu infekcjom skóry i zachowaniu jej czystości, a według magii kamieni... pomaga na problemy sercowe.

Czego potrzebujesz do wykonania masażu twarzy Gua Sha?

Do wykonania masażu twarzy Gua Sha potrzebujesz przede wszystkim płytki gua sha. Doskonałą propozycją jest tutaj kamień gua z różowego kwarcu od Beautiona. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w swój ulubiony olejek, który zwiększy poślizg kamienia - idealny będzie pielęgnacyjny olejek do masażu z olejem migdałowym i witaminą E od marki Beautiona. Dobrze jest robić masaż przed lustrem, by dokładnie wiedzieć, które strefy się masuje.

Ciekawostka ZAWSZE masuj twarz dopiero po jej dokładnym oczyszczeniu!

Kamień gua sha - jak używać?

Ważne jest, aby pamiętać, że masaż twarzy Gua Sha wymaga delikatności i precyzji, dlatego zaleca się wybieranie narzędzi o odpowiedniej wielkości i kształcie, aby zapewnić wygodę i skuteczność masażu. Boki kamienia warto dopasować pod siebie indywidualnie, tak żeby było, jak najwygodniej. A jak używać kamienia gua sha, żeby wykonany masaż był skuteczny?

  • Przygotuj twarz do masażu, zaczynając od oczyszczenia skóry. Możesz również zastosować odpowiedni krem lub olejek do masażu twarzy - to pomoże zwiększyć poślizg płytki gua sha. Przed samym masażem warto również dodatkowo zdezynfekować kamień gua sha.
  • Trzymając kamień Gua Sha używaj kamienia w kierunku od dołu do góry (działamy ruchami antygrawitacyjnymi), zawsze od środka twarzy na zewnątrz. Pamiętaj, aby używać delikatnych, powolnych ruchów i nie naciskać zbyt mocno, aby uniknąć podrażnień skóry.
  • Zacznij od szyi, masując w stronę żuchwy. Potem przejdź do linii szczęki - wykonuj posuwiste ruchy w stronę węzłów chłonnych. Następnie przejdź do ust, obszaru pod kośćmi policzkowymi, obszaru wzdłuż nosa, następnie w strefę pod oczami, potem czoło i skronie. Skup się najpierw na jednej stronie, potem na drugiej. W tej technice masażu ważne jest, żeby zawsze działać od wewnątrz do zewnątrz ku węzłom chłonnym, od dołu do góry.

By prawidłowo używać kamienia gua sha, należy zadbać też o odpowiednią ilość powtórzeń. Powtarzaj ruchy najlepiej 10-15 na każdą stronę (jeśli naprawdę nie masz czasu, to przynajmniej po 5!). Masaż kamieniem gua sha warto wykonywać codziennie. Regularność to podstawa, jeśli chcesz mieć widoczne efekty. Wiedz, że swój masaż twarzy gua sha może skomponować indywidualnie, skupiając się na celach, które chcesz osiągnąć. W tym filmiku możesz zobaczyć, jak używać kamienia gua sha w podstawowej wersji masażu - modyfikuj ją dowolnie, pamiętając jedynie o najważniejszych zasadach, czyli o prowidłowych kierunkach, po których przesuwasz swój kamień gua sha.

Rada eksperta Przed każdym masażem za pomocą kamienia gua sha, włóż go na min. 1 h do lodówki - schłodzona płytka wzmocnie zmniejszenie obrzęków. Po wykonaniu masażu zdezynfekuj płytkę gua sha i schowaj ją do lodówki na kolejny raz.

Masaż twarzy gua sha to prosty przepis na piękną cerę i jędrną skórę twarzy, która wygląda młodo i promiennie. Kwarcowa płytka gua sha to must-have tej techniki masażu. Możesz kupić ją w zestawie z olejkiem lub z jadeitowym roller-em, z którym wzbogacisz swoją rutynę pielęgnacyjną.

Ania - autorka bloga

Witaj na blogu Beautiona!

Nazywam się Ania i jestem niezależną pisarką z obsesją na punkcie beauty.

Blog zawiera codzienne recenzje produktów, porady dotyczące makijażu i nowości urodowe. Wprowadzę Cię w niezwykły świat paznokci i produktów do ich stylizacji. Razem odkryjemy najnowsze trendy

Najnowsze wpisy
pixelpixelpixelpixel